Misja w Bośni

Vesna Markovic ma nieco ponad 30 lat. Posiada 2 wyższe wykształcenia (psycholog i nauczyciel w szkole podstawowej). Jest introwertyczką i kiedy po raz pierwszy przyszła do kościoła wydawała się być bardzo pasywną osobą. Po pewnym czasie wiele się jednak zmieniło. Za każdym razem kiedy była potrzebna pomoc, ona zgłaszała się aby wykonywać każdą pracę. Vesna mieszka z rodzicami i ma bardzo trudną sytuację. Nigdy jednak nie słyszałam aby narzekała na swoją sytuację, co więcej jest zawsze gotowa aby zachęcać innych.

Rok temu Vesna została liderem naszej grupy uwielbienia. Członkowie spotykają się na próbach po kilka razy w tygodniu. Jako psycholog otworzyła w naszym kościele centrum poradnictwa. Jest również bardzo otwarta na ludzi z poza kościoła. Vesna uczy też w naszej szkole języka angielskiego. Prowadzi zajęcia z dwoma grupami dziecięcymi i poziom 1 i 2a dla dorosłych. Pomaga również w służbie jaką Zeljko prowadzi w Srebrenicy i jest też częścią wszystkich 3 grup usługujących w Tuzli (dom starców, sierociniec i szkoła specjalna). Vesna często podróżuje z naszą grupą która odwiedza projekty zakładania nowych społeczności.

Najważniejsza rzecz jaką mogę o niej powiedzieć to to, że jest bardzo pokorna i nigdy nie poprosiłaby o pieniądze ze wykonaną prac. Vesna służy i zachęca innych każdego dnia. Większość młodych ludzi próbuje wyjechać z Bośni. Vesna powiedziała, że czuję iż Bośnia to miejsce gdzie Bóg chce aby była i dlatego nigdy nie próbowała szukać pracy poza granicami kraju. Właśnie dlatego Zeljko miał przekonanie, że to właśnie ona jest odpowiednią osobą aby być pierwszym „pracownikiem na pełen etat”.
Vesna już jest pełnoetatowym pracownikiem. Jej szanse na znalezienie pracy w Bośni są bardzo małe. W jakimś momencie doszłaby do miejsca gdzie musiałaby opuścić kraj ale z waszą pomocą będzie ona wstanie zostać i brać czynny udział we wszystkim służbach i aktywnościach które jako kościół robimy.

Niech Was Bóg błogosławi
Dużo miłości i pozdrowienia od Leli

Wysyłam kilka zdjęć Vesny:

misje_bosnia-1 misje_bosnia-2
Vesna z rezydentami w domu starców        Z dziećmi w Srebrenicy
misje_bosnia-5 misje_bosnia-3
misje_bosnia-4 misje_bosnia-6
Vesna w sierocińcu Podczas nauki języka w grupie początkującej
misje_bosnia-7 misje_bosnia-8
Grupa uwielbienia Vesna z Jaca (dziewczyna z sierocińca)