Praca duszpasterska z osobami LGBT – konferencja kierowana tylko dla osób zaangażowanych w służbę w kościele

W związku z panującą pandemią wirusa COVID-19 i nakazami ministerialnymi, jesteśmy zmuszeni odwołać szkolenie „Praca duszpasterska z osobami LGBT” i przenieść je na inny termin.

Temat szkolenia uważamy za niezwykle ważny, dlatego dołożymy wszelkich starań żeby możliwie szybko podać nowy termin szkolenia.

Dokonane wpłaty rejestracyjne zostaną zwrócona przelewem.

Życzymy zdrowia i odporności!
Z pozdrowieniami,
Oswald Strycki
Fundacja WARTO
kom. 725 085 142

  • Dla Kogo: – Pastorzy, Doradcy, Liderzy
  • Kiedy: 2020.03.14 – Sobota
  • Czas: 09:00 – 19:00
  • Gdzie: Zielona Góra, ul. Kupiecka 51B
  • Koszt: 100 PLN
  • Rejestracja: www.fundacjawarto.pl/konferencja

W dzisiejszych czasach tematyka LGBT budzi wiele emocji i kontrowersji. Temat ten nie omija również Kościoła, który odgrywa kluczową rolę w życiu ludzi. Coraz częściej osoby zmagające się z pociągiem do osób tej samej płci lub identyfikujące się jako homoseksualiści trafiają do naszych kościołów. Czy jesteśmy odpowiednio przygotowani na ich przyjście? Czy będziemy umieć prowadzić taką osobę w relacji uczniowskiej do Chrystusa?

Doskonale rozumiemy, że temat jest jednocześnie łatwy i trudny. Wielu pastorów i liderów szuka odpowiedzi na to, co jest zdrową teologią, właściwych postawach w kontaktach i pracy z osobami LGBT. Dlatego Fundacja WARTO organizuje szkolenie dla pastorów i liderów, którego celem jest wyposażenie w praktyczną wiedzę i umiejętności do pracy duszpasterskiej z osobami LGBT.

Na szkoleniu przedstawimy nie tylko podstawy teologiczne, ale przede wszystkim argumenty naukowe niezbędne do zrozumienia tematyki LGBT. Oprócz tego szkolenie przewiduje ćwiczenia praktyczne i możliwość konsultacji ze specjalistą oraz wymianę doświadczeń uczestników szkolenia.

 

mgr Karolina Hołownia

Pedagog, edukator seksualny, seksuolog dyplomowany, doradca specjalistyczny, absolwentka studiów seksuologii klinicznej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu