Obóz Apostolski

Serdecznie zapraszamy na obóz apostolski, który odbędzie się w dniach 23-28 sierpnia 2021 r.

„Obóz apostolski” to miejsce, w którym rodzą się praktyczne plany budowania sieci apostolskiej. Przyglądamy się na czym polega pięcioraka służba i jak działa we współczesnym Kościele. To czas, gdzie można oddzielić się i wypocząć, poznawać się i budować relacje w dobrej atmosferze. Inspiracja przeradza się w wizję, a z wizji wynikają praktyczne kroki do działania. Na przykład moje marzenie o takiej apostolskiej sieci brzmi następująco:

Widzę rodzinę wspólnot kościelnych prowadzonych przez uzdrowionych, dojrzałych przywódców, ze zdrową tożsamością. Ci pastorzy mają swoje zespoły przywódcze, które dobrze ze sobą współpracują. Każda wspólnota jest inna – ma kształt zaprojektowany przez Boga w sposób, który pasuje do miejsca jej służby i osobowości przywódców.

Wspólnoty te prowadzą swoich ludzi do dojrzałości, nie bojąc się zająć się nawet najtrudniejszymi przypadkami. Każda znajduje swój sposób na społeczne zaangażowanie i przez to ma wpływ na swoją miejscowość. Wspólnoty te znajdują sposób, aby przemawiać zrozumiale do społeczeństwa, w którym działają.

Słowo Boże jest poznawane, przyjmowane i szanowane bez żadnego kompromisu, ale jednocześnie stosowane we współczesny sposób. Relacja z Bogiem jest świeża, nieustannie wzrastająca. Duch Święty w różnorodny sposób przejawia swoje dary nie tylko na spotkaniach wspólnoty, ale w indywidualnym życiu każdego jej członka. Nowe osoby czują się mile widziane, bo spotkania są zrozumiałe, ale jednocześnie Boża obecność konfrontuje przychodzących.

Ludzie są zaangażowani, ponieważ wiedzą do jakich dzieł misyjnych wspólnota została powołana. Osoby powołane do pełnoczasowej służby są finansowane, nawet jeśli nie są to pastorzy. Pokolenia współpracują ze sobą – młodsi szanują starszych i korzystają z pozostawionego przez nich dziedzictwa, starsi wychowują młodszych jako swoje duchowe dzieci.

A jakie jest Twoje marzenie? Chcesz, abyśmy spróbowali razem coś takiego budować?

Poniżej zaproszenie na obóz w 2020 r.: