Nasza historia

Kościół Boży w Chrystusie sięga w swoich korzeniach do duchowego przebudzenia, które miało miejsce na kresach wschodnich przedwojennej Polski. W ruchu przebudzeniowym znalazła się również mieszkająca w Pińsku (obecnie Białoruś) rodzina Dawidow. Po zakończeniu II wojny światowej (zgodnie z zarządzeniem władz b. ZSRR) przeniosła się do Polski, włączając się w działalność zielonoświątkowego nurtu kościoła na terenie naszego kraju. Ze względu na ówczesne uwarunkowania polityczne i ustrojowe prowadzona przez Pastora Bolesława Dawidowa działalność uznawana była za nielegalną, a zgromadzenia odbywały się przez długi czas w prywatnych mieszkaniach.
Przez wiele lat swojej działalności Pastor Bolesław Dawidow i jego rodzina byli przedmiotem inwigilacji i prześladowania ze strony peerelowskich służb bezpieczeństwa. Wreszcie, gdy w kraju nastąpiły zmiany polityczne, po kilku latach oczekiwania na rozpatrzenie złożonego wniosku, w dniu 27 lutego 1988 roku Kościół Boży w Chrystusie został oficjalnie zarejestrowany.

Od tego momentu obserwujemy  stały wzrost liczby członków i zborów. W dniu uzyskania rejestracji (1988 rok) Kościół składał się z 4 Zborów (Warszawa, Hajnówka, Olecko i Gołdap). W następnych latach przyłączały się lub powstawały nowe.

Obecnie kościół liczy ponad 80 wspólnot kościelnych (zborów i placówek).

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies" - ciasteczka. Rozumiem. Akceptuję.