Konferencja Pastorów, Mikorzyn, 28-30 marca 2019

Sesja 1 Jerzy Rycharski

„Od nieświadomości do świadomości”
Co to jest nieświadomość i jaki to ma wpływ na nas i innych? Jak budzić świadomość? Jaki jest efekt świadomości? Czy jest możliwe budowanie bez służby apostolskiej i proroczej? Jak budujemy i co budujemy? Doskonałe budowanie.

Czy uznajesz służbę apostolską i proroczą w budowaniu wspólnoty? Jakie osoby o obdarowaniu apostolskim i jaki o obdarowaniu proroczym pomagają Ci budować?

Sesja 1 – Jerzy Rycharski „Od nieświadomości do świadomości”

Sesja 2 Andrzej Nędzusiak
„Co zrobiliśmy i jakie mamy plany?”

W zeszłym roku ogłosiliśmy zamiar budowania sieci apostolskiej. Od tego czasu przygotowaliśmy wstępny plan i w jego ramach odbyły się konferencje o uczniostwie i barierach wzrostu, a także rozpoczęliśmy budowanie świadomości służby apostolskiej. Mam zamiar utworzyć „pilotażowe” zespoły apostolskie w kilku miejscach w kraju.

Czy chcesz się włączyć w budowanie sieci apostolskiej? Czego osobiście oczekujesz/potrzebujesz od służby apostolskiej i proroczej? Co mógłbyś zaoferować innym przywódcom dla wspólnego budowania?

Sesja 2 Andrzej Nędzusiak „Co zrobiliśmy i jakie mamy plany?”

Sesja 3 Jacek Głowacki
„Kościół się rozpadł, wszystko skończone. Czy na pewno?”

Historia rozwijającego się kościoła, który w oczach wielu nie przechodził kryzysów i rozłamów, aż do dnia kiedy zderzył się z brutalną rzeczywistością. Czy po rozpadzie możliwa jest odbudowa? Jak powstać? Jak przezwyciężyć kryzys? Swoją historią podzieli się pastor Centrum Chrześcijańskiego „Jezus Żyje” w Żyrardowie

Sesja 3 – Jacek Głowacki „Kościół się rozpadł, wszystko skończone. Czy na pewno?”

Sesja 4 Bogna Kuczyńska
„Wypalenie przywódców – profilaktyka i drogi wyjścia”
Warsztat dotyczył przyczyn wypalenia pastorów i duszpasterzy. Celem jest przyjrzenie się sobie, by zobaczyć jakie sfery życia zaniedbujemy, które wymagają zmiany. Mówiono o przekonaniach i strategiach, które pomagają nam wrócić do równowagi lub zapobiec wypaleniu.

Sesja 4 Bogna Kuczyńska – „Wypalenie przywódców – profilaktyka i drogi wyjścia”

Sesja 5 Wojtek Walaszczyk
„Pocałunek nieba”

Wszyscy pragniemy większego doświadczania Bożej obecności w naszych kościołach, ale okazuje się, że kiedy On przychodzi, jak tego pragnęliśmy, to rzadko kiedy wygląda to tak, jak to sobie wyobrażaliśmy. Czego się nauczyłem w czasie Bożego nawiedzenia? Opowiem o tym w czasie tej sesji.

Sesja 5 Wojtek Walaszczyk – „Pocałunek nieba”
Liliana Cydejko „Stosunek do LGBT”
Karolina Hołownia „Wychowanie seksualne”

Norbert Palimąka Leszek Adamski


„Finanse Kościoła – budżet Zboru”
Zapraszamy na warsztat dotyczący zarządzania finansami Zboru.

Każdy Zbór zarządza swoim budżetem. Często potrzeba nam większego zrozumienia w tym temacie, posłuchania jak to robią inni, jakich błędów nie popełniać.

Norbert Palimąka i inni – „Finanse Kościoła”

Mariusz Sander, Marek Zefirian„Jak poprawić kondycję finansową kościoła?”
„Fundusz stypendialny przedsiębiorczości”

Pieniądze – temat, który elektryzuje dziś niemal wszystkich. Źródło satysfakcji i wolności czy porażki i ciągłego zmagania?Chciałbym przekazać konkretne działania zmierzające do poprawy sytuacji materialnej każdego wierzącego i – co za tym idzie – wyników finansowych w kościele.Omówimy praktyczne działania, które będzie można wdrożyć od razu, podzielę się swoimi spostrzeżeniami i rozwiązaniami.

Mariusz Sander, Marek Zefirian – „Jak poprawić kondycję finansową kościoła?” „Fundusz stypendialny przedsiębiorczości”

Sesja 6 Andrzej Nędzusiak
„Instytucja skargi na pastora”

Czasem zdarza się, że członkowie wspólnoty mają coś przeciwko swoim przywódcom. Zazwyczaj kończy się to tym, że odchodzą powodując najpierw niemało szkód. Biblia podaje rozwiązanie w I Tym. 5,19: Przeciwko starszemu skargi nie przyjmuj, chyba że jest oparta na zeznaniu dwu, albo trzech świadków.

Czy masz kogoś, do kogo można na Ciebie naskarżyć?

Czy ludzie, których prowadzisz wiedzą, kto to jest?

Sesja 6 Andrzej Nędzusiak – „Instytucja skargi na pastora”

Sesja 7 Karol Michalak i inni
„Jak przygotować i uwolnić młodych ludzi do służby?”

Podczas tego krótkiego warsztatu odpowiemy sobie na pytania dotyczące uwalniania młodych ludzi do służby w lokalnym kościele. Jak przygotować i wspierać platformę rozwoju dla młodych ludzi? Czego młodzi ludzie potrzebują najbardziej? Jak kształtować uczniostwo wśród młodzieży? Jak wspierać i prowadzić liderów młodzieżowych? Czego nie wiesz o służbie młodzieżowej? Jak mogę mieć wpływ na młode pokolenie w praktyce lokalnego kościoła? Co to znaczy, że powinienem mieć zawsze przy sobie młodego „praktykanta”?

Sesja 7 Karol Michalak i inni – „Jak przygotować i uwolnić młodych ludzi do służby?”
Jerzy Rycharski (warsztat) „Stosunek do słowa proroczego”

Sesja 8 Jakub Sawa
„Nowe wino, nowe bukłaki”

Słowo Boże mówi, że młode wino nie może być przechowywane w starych bukłakach. Co się może stać, gdy jednak spróbujemy tak zrobić? Czy utrzymanie nowego wina w starych bukłakach jest w ogóle realne?

Sesja 8 Jakub Sawa – „Nowe wino, nowe bukłaki”

Sesja 9 Jakub Kamiński
„Sezon zbiorów”

W ostatnich (kilkudziesięciu) latach wielu Pastorów i innych przywódców przez lata przecierała szlaki i wierzę że ich gorliwość, nieustępliwość przygotowała grunt duchowy, na którym teraz możemy wejść w nowy sezon – sezon przełomu, żniwa i pomnożenia.

Sesja 9 Jakub Kamiński – „Sezon zbiorów”

Ta strona wykorzystuje pliki typu "cookies" - ciasteczka. Rozumiem. Akceptuję.